Середа, 03.06.2020, 21:48
Вітаю Вас Гість | RSS

           

Новини та Акції

Головна » Статті » Новини

Автоматизація в тренді

Розмову вела Олена Мельник

  

 

 

 

 

Населення планети з року в рік зростає, а водночас із  цим і потреба в  харчових продуктах. Тому й  молочне виробництво не  стоїть на місці — галузь  постійно розвивається. Звісно, працювати треба  ефективно, щоб мати прибуток. Якщо  проаналізуємо основні етапи еволюції ефективності, то, напевне, одним із перших можна назвати механізацію. Тоді машини замінили трудомісткі процеси на виробництві. Наступним кроком стала автоматизація: розумні агрегати почали виконувати певні операції замість людини. Нині настав новий етап: автоматизовані системи не просто виконують запрограмовані функції, вони підказують людині, що й коли потрібно зробити.

Саме таку інноваційну проактивну систему Навігатор стада™ на початку року презентувала компанія «ДеЛаваль» і готова запропонувати її українським молочарям. Про особливості нового продукту нам розповів співробітник компанії Іван Перов, менеджер із систем управління фермою.

 

— У чому інноваційність нового продукту?
— Основна інновація в тому, що корова ще сама не розуміє, що з нею відбувається, а ми вже про це знаємо. Завдяки навігатору стада можна оцінити зміни в організмі корови на біологічному рівні ще до того, як вони проявляться зовні. Таким чином, ми повністю контролюємо відтворення за вмістом прогестерону, мастит — за вмістом лактатдегідрогенази (ЛДГ), кетоз — за рівнем бетаоксибутирату і, звісно, годівлю — за вмістом сечовини в молоці. Зверніть увагу, оскільки зміни відбуваються на ферментному і гормональному рівнях, ми не помітимо зовнішніх ознак захворювання – наприклад, маститу. Але процес зароджується, певний фермент потрапляє в кров, звідти — в молоко. Проаналізувавши вміст ферменту, на ранній стадії можна встановити ризик виникнення маститу. Тобто, ми від лікування хвороб переходимо до їх профілактики, що значно дешевше.
— Чому розробники системи зробили наголос на
цих чотирьох елементах?

— В управлінні й контролі стада годівля, відтворення, мастит і кетоз є основними відправними точками, які впливають на собівартість виробництва молока. Чи не найбільших економічних збитків молочні ферми зазнають від маститу і кетозу. Витрати на відтворення можуть сягати 40%, годівлю — 50% собівартості. Тож і виходить,
що завдяки системі маємо практично стовідсотковий контроль над стадом. Щодня отримуємо інформацію про ключові параметри виробництва. Як тільки трапляються відхилення від норми, потрібне негайне втручання. Таким чином, ми працюємо на випередження, унеможливлюючи виникнення серйозних проблем зі здоров’ям корів.

— Розкажіть детальніше про те, що собою представ-
ляє Навігатор стада™
.
— Він складається з трьох основних блоків: власне програми управління фермою, аналізатора і так званої біомоделі.
Кожне доїльне місце обладнують відбірником проб. Якщо це доїльна зала 2х32, то їх має бути 64. Проби молока з відбірника потрапляють у спеціальний колектор, звідти — в аналізатор, де визначається вміст певного ферменту чи гормону (наприклад, прогестерону).
Біомодель — це електронний мозок системи, він працює, спираючись на дані програми управління. Як тільки корова потрапляє на доїння, біомодель розпізнає її й за результатами попередньої проби визначає, потрібне чи не потрібне певне дослідження для цієї тварини. Якщо все добре, проби молока не беруться й не аналізуються. Наприклад, у програмі управління ми робимо запис про те, що корова отелилась, і програмуємо період очікування 40 днів. Це означає, що дослідження на прогестерон упродовж цього періоду не робитимуть, а щодо вмісту в молоці лактатдегідрогенази, бетаоксибутирату та сечовини будуть.
Біомодель формують індивідуально для кожного стада й кожної корови. Це колосальна аналітична робота, адже нам потрібна інформація про кожну тварину, щоб зрозуміти, який у неї фізіологічний статус. Коли створюється біомодель, беруться до уваги результати досліджень проб усіх корів.
Для кожного параметра встановлюються певні критерії — діапазон допуску. В програмі можна робити помітки про певні відхилення від норми. Наприклад, у якоїсь корови природно високий рівень лактатдегідрогенази, і він у цьому випадку не є ознакою розвитку маститу. Тобто, біомодель стада об’єднує чотири мікробіомоделі — з годівлі, маститу, кетозу й відтворення. 


— Скільки часу потрібно, щоб створити біомодель, наприклад, на 500 голів дійного стада?
— Нині на молочних фермах у різних країнах світу працює дві сотні навігаторів і переважно в Західній Європі на фермах з роботами доярами. Європейські господарства дещо менші порівняно з російськими чи українськими. Найбільша кількість корів, яка доїться в залі, — 450 голів. Щоб створити біомодель для такої ферми, в середньому
потрібно від 30 до 40 днів. Для 500 корів часу знадобиться більше, тому що більше вихідної інформації. 

— Яка різниця у встановленні системи для роботи-
зованого і традиційного доїння в залі?

— Одразу скажу, що навігатор стада для ферм, де корів доять у залах, — прекрасне рішення, але таких інсталяцій небагато. Роботи-дояри — це наша об’єктивна реальність, хоч і не настільки поширена, як традиційні зали. Порівняльної інформації мало, але достатньо, щоб зробити такий висновок: інсталяція навігатора стада на фермі з до-
їльною залою обходиться дорожче, хоч і не набагато. Це пов’язано з тим, що кожне доїльне місце потрібно обладнати відбірником проб. Звісно, є ще певні нюанси. На жаль, не можу назвати конкретні цифри, як уже пояснив, через брак порівняльної інформації, але дозволю
собі навести один приклад. Нещодавно був у гостях у голландця, в якого навігатор працює на доїльній залі. Встановили його в 2009-му році. За трирічний період поголів’я на фермі практично подвоїлось: було 110, а зараз 195 корів. Ріст стада відбувся завдяки власному відтворенню. Ми-
нулого року фермер продав 38 нетелей. Якщо ціна однієї нетелі в середньому 2 тис. євро, то приблизна економічна вигода лише від продажу ремонтного молодняка 76 тис. євро. Зверніть увагу, не йдеться про зменшення витрат на лікування маститів, подолання наслідків кетозів, збільшення виробництва молока, лише відтворення.

— У скільки обійдеться інсталяція навігатора?
— Для ферми з чотирма роботами-доярами (250 корів) — 125 тис. євро. Як свідчить інформація з господарств, де працює система, через три роки економічна вигода становить приблизно 700 євро на корову (200 євро завдяки покращенню відтворення і 500 євро від збільшення обсягів продажу молока). Ми, виробники обладнання, рахуємо економічний ефект, а які затрати можуть бути в кожному господарстві, я сказати не можу. Що найголовніше — високопродуктивні корови не вибувають занадто рано зі стада, адже є зручний інструмент стежити за їхнім
станом здоров’я й завчасно ліквідовувати проблеми. Наприклад, із навігатором стада тільність можна відстежувати вже на 24-ий день.
— Плануєте найближчим часом в Україні установку систем?
— Є такі плани. Найпевніше, спробуємо це зробити в господарстві, де є роботи-дояри і доїльна зала.
— Чимало українських ферм користуються програмою «Юніформ-Агрі». Чи синхронізується навігатор із цією програмою?
— Ці дві програми вирішують різні завдання. Навігатор стада призначений для управління й моніторингу кожної конкретної корови. Як я вже розповідав, біомодель бере інформацію з програми управління фермою, порівнює з результатами аналізу молока й описує ситуацію, візуалізуючи те, що бачить. «Юніформ-Агрі» —це аналітична програма, яка дає змогу проаналізувати економіку ферми, господарчу практику та ін. У першому випадку ми управляємо біологічним організмом, а в другому — більше аналізуємо. Різниця — управління й аналіз.
Звісно, програми можна поєднувати. Завдяки навігатору стада ми знатимемо стан кожної корови, а потім ці дані, якщо потрібно, передаватимемо в «Юніформ-Агрі» і працюватимемо в ній. Навігатор можна поєднати й з іншими подібними програмами.

— Чи є якась ознака або показники виробництва,
які вказують на те, що ферма не готова до встановлен-
ня навігатора стада?

— Звичайно. Навігатор стада — для новаторів і навіть більшою мірою для ферм, де працюють роботи-дояри. Там людина вийшла на певний управлінський тип мислення й делегувала тонку роботу доїння корів автоматиці. Навігатор — це теж делегування повноважень, але вже лікаря з діагностики електронному мозкові. Отже, навігатор стада
для тих, хто готовий переосмислити підхід до управління: від лікування — до профілактики; від дій, спрямованих на наслідок, — до дій з усунення причин. 
Це те ж саме, що й зміни, які відбулись останнім часом
у ставленні до заготівлі грубих кормів. Керівник розуміє, що йому вигідніше при заготівлі сінажу отримати менше зеленої маси з гектара, але її поживність буде більша, ніж корму з поживністю, що наближається до нуля. Той само підхід і тут. Наприклад, я маю 100 корів і показник середньої кількості днів доїння по стаду перебуває в діапазоні
200-220 днів (середній надій 30 кг на добу), і я знаю, що завдяки кращій організації відтворення можна досягти рівня 160-180 днів (тобто, 35 кг молока), — отже, зможу мати додатково 500 кг молока на день (5 кг помножити на 100 корів). Звертаємо увагу не на середній добовий надій, а на якому дні доїння цей показник маємо. Коли люди розуміють це, вони починають інвестувати в обладнання й програми, які допомагають максимально контролювати виробництво. Тому навігатор для тих, хто рахує економіку, а не поточну вигоду. Навігатор стада — це не чудодійні ліки. Його обирають виробники, які усвідомлюють, що стартові інвестиції дорожчі, але ефект — довгостроковий і більший. Навігатор стада для тих, хто працює на перспективу.

Розмову вела Олена Мельник.Джерело: http://milkandfarm.milkua.info/indexrus.php
Категорія: Новини | Додав: A-VIA (01.05.2014)
Переглядів: 1833 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Меню сайту
Новини та Акції
[24.12.2019][Новини]
З Новим Роком!!! (0)
[21.11.2019][Новини]
На Житомирщині запускають проєкт створення сімейних молочних ферм (0)
[03.03.2019][Новини]
Вітаємо з 8 Березня!!! (0)
Категорії розділу
Новини [47]
Новини
Акції [0]
Діючі Акції
Курс валют
Кошик
Ваш кошик порожній
Вхід на сайт
Пошук
Статистика
счетчик Украина онлайн Цены на компьютеры. Объявления Украины и России. Бизнес портал B2B-Broker - российский деловой портал, информационный портал, каталог предприятий, справочник предприятий Счетчик тИЦ и PR UkrNET - поисково-информационный ресурс Рейтинг@Mail.ru Счетчик посещений сайта

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Ми у соцмережах
Нова Ферма на Google +
Нова Ферма у Facebook
Нова Ферма у ВК
Розповісти друзям

Favicon.ru - создание и редактирование фавиконов, иконок сайтов
                  
                 Регіональний сертифікований дилер ДП "ДеЛаваль"
                        м. Житомир, вул. Ватутіна, 61
                        Юридична адреса:
                        10004, Житомирська обл., Житомирський р-н.
                        с. Довжик, вул. Нескорених, 17
                        E-mail: novaferma@ukr.net                                   http://novaferma.com
                           Тел/факс: +38 (0412) 55 69 80;                      Сервісна  служба: +38 (097) 354 63 06;
                        Відділ продажу капітального                                Відділ продажу
                        обладнання: +38 (067) 46 888 96;                       Супутніх товарів: +38 (067) 548 80 36;
При використаннi iформацii - посилання на сайт обов'язкове.
Всі права захищені. TOB "Нова Ферма" © 2020
Яндекс.Метрика
дизайн "avia-studio"